Teton County, Montana

Addresses and Phone Numbers for Attaining Records at the courthouse in Choteau and a listing of elected officials.

Teton County has an official website: www.tetoncomt.org

The Sheriff has an official website: www.tetoncountysheriffmt.org

Clerk & Recorder  Teton County
P. O. Box 610
Choteau,  MT 59422
Telephone: 406-466-2693
Records available: Deeds, Mortgage & leases: from 1895;
Check Rules about Identity in getting documents. Click here.
Birth: from 1897, but only available if over 30 years old; Death: from 1898 (Note: researchers can access an alphabetical death list at the Recorders office), Military Discharges: from 1913. Burial records are not readily available through the county. See Sexton records on Cemetery page.

Clerk of the District Court Teton County
P. O. Box 487
Choteau, MT 59422
Telephone: 406-466-2909
Records available: Marriage, Divorce, Probate, Civil & Criminal Court and some Naturalizations from 1894. Many records are now online at www.familysearch.org.

Specific Comments from County Clerks: "The more information we can get from the person requesting it, the more complete and competent we can be".
Note issued by Clerk: Anyone requesting a marriage license must use the the following language in the letter addressed to the court.
"I am entitled to the information on the marriage license of ___name___ and __name. Signed ____."
It will be attached to the record in the file after copies are made and sent to the requestor.

Montana Vital Records

Teton County Elected Officials
Sources: local newspapers.
First meeting March 8, 1893.
Teton County created out of Chouteau County.
Pondera and Glacier counties created out of Teton County in 1919.
*Died in Office
Some officeholders were unclear during this research, especially Justices of the Peace.
They are an incomplete listing

Name Office Years Remarks
Charles W. Gray Commissioner 1893-94 d. 1909
C.Wallace. Taylor Commissioner 1893-94
1895-96
1897-98
d. Jan. 1932
Walter S. Clark Commissioner 1893-94
William.D. Jones Commissioner 1895-96
1897-98
5-22-1914 appointed to 1916
1917-20
1921-26
1927-32
d. May 31, 1934.
age 77
John J. Miller Commissioner 1895-96
1897-98
Clarence B. Perkins Commissioner 1899-1902
William M. Foster Commissioner 1899-1902
Michael Connelly Commissioner 1899-1902
Edward Bollerud Commissioner 1903-06 d. 1938
William Cowgill Commissioner 1903-06 d. Nov. 1945
Edward Dennis Commissioner 1903-06
George F. Miller Commissioner 1907-12
H.F. Hughes Commissioner 1907-10
C.H. Pearson Commissioner 1907-08
Henry Ryan Commissioner 1909-12
L.C. Marsh Commissioner 1911 to 5-22-1914 resigned d. 11/1920
Henry Radcliffe Commissioner 1913-14 d. Feb. 4, 1941
Ernest A. Savory Commissioner 1915-19
Martin Jacobson Commissioner 1915-16
Dan Ledgerwood Commissioner 1917-19
Charles P. Crane Commissioner 1919-24 d. 12-24-1925
A.J. Flynn Commissioner 1919-2/20/20 resigned
Raymond D. Anderson Commissioner 1919-22 d. May 11, 1947
Edward.D. Forrest Commissioner 2/20/20 to 12/31/20 appointed
W.J. Crittenden Commissioner 1-1-21 to
Donald Kerr Commissioner 1923-28
Algon Udin Commissioner 1925-30
1931-36
1937-42
N. Walter Edwards Commissioner Dist. 3 1929-34
1935-40
1941-46
1947-52
d. Aug. 24, 1973
Joe Baart Commissioner 1933-36* d. Nov. 19, 1936
James Peebles Commissioner 1939-44
1945-50
1951-56
d. April 19, 1971
Orris.G. Matkin Commissioner 1943-48 d. June 10, 1956
William J. Earles Commissioner 11/36-38
John A. Shoquist Commissioner Dist. 1 1947-48 d. Aug. 6, 1974
Peder R. Lee Commissioner 1949-50 d. Aept. 14, 1954
Francis Maurer Commissioner 1953-58 d. Feb. 23, 1976
Fred W. Woodward Commissioner 1953-58 d. April 29, 1982
Homer Rowland Commissioner 1957-62
1963-1-4-1966 resigned
d. July 8, 1966
Clarence O. Juelfs Commissioner 1959-64 d. August 1968
Bud C.Olson Commissioner appointed 1-1966
1967-68
1969-74
1975-80
Roy Goodell Commissioner 1965-70
1971-76
Myron "Tony" Wheeler Commissioner 6/77-82 d. Jan. 22, 2013
Martin Shannon Commissioner 1955-60
1961-66
1967-72
1973-78
d. May 21, 1995
Eric E. Keiper Commissioner 1979-84 d. July 30, 2001
William R. Jones Commissioner 1981-86 d. Sept. 1, 2005. age 90
Scott Mangold Commissioner 1983-88
Brad DeZort Commissioner 1985-91 or
1986-92?
Robert P. Krause Commissioner 1991-96 d. Dec. 25, 1999
C. Albert Carlson Commissioner Dist. 2 1987-92
1993-98
William Briggs Jr. Commissioner 1998
Adam F. Dahlman Commissioner Dist. 3 1995-2000
Mary Helen Sexton Commissioner 1999-2004
R.F. "Sam" Carlson Commissioner Dist. 1 1997-2002
2003-08
James "Jim" Hodgskiss Commissioner Dist. 1 2009-14
2015-2020
Arnold Gettel Commissioner Dist. 3 1989-94
2001-06
2007-12
Joe Dellwo Commissioner 2005-10
2011-16
2017-21
Ron Ostberg Commissioner Dist. 3 2013-18
Sterling McDonald Clerk of District Court 1893-94
1995-96
1897-98
1899-1900
1901-04
1905-08
d. Dec. 1915
James Gibson Clerk of District Court 1909-12
1913-16
d. Dec. 23, 1918
Paul Jacobson Clerk of District Court 1917-19* d. Aug. 5, 1919
Blanche M. Jacobson Clerk of District Court 8/1919-20
1921-24
1925-28
1929-32
Frances Rosengren Clerk of District Court 1933-36
1937*
d. Jan. 7, 1937
Halvor M. Daley Clerk of District Court 1/37-38
1939-40
1941-44
1945-46
d. June 2, 1994
George J. Gunther Clerk of District Court 1947-48
1949-50
1951-52
1953-56*
d. April 4, 1956
Helen J. Vance Clerk of District Court 1957-60 d. Mar. 21, 1996
Elmer Erickson Clerk of District Court 1961-64
1965-68
1969-72
1973-76
d. after 1988
Nina Greyn Stapel Clerk of District Court 1977-80
Karen Brown Peebles Clerk of District Court 1981-84
1985-88
1989-91
Emile Kimmet Clerk of District Court 1991-92
1993-96
1997-2000
2001-04
Lisa Sinton Clerk of District Court 2005-08
2009-12
2013-16
2017-20
Oliver G. Cooper Public Administrator 1895-96
James H. Dunlap Public Administrator 1897-98
1899-1900
1901-02
C.F. Green Public Administrator 1902
William H. Franklin Public Administrator 1903-1904
1905-06
William Chalmers Public Administrator 1907-08 d. 1944
E.J. Roberson Public Administrator 1909-10
1911-12
John R. Gleason Public Administrator 1913-14
1915-16
Bryon Corson Public Administrator 1917-18
1919-20
E.J. Liptak Public Administrator 1921-22
J.I. Cain Public Administrator 1923-24
C. James Smith Public Administrator 1925-26
1927-28
1929-30
1931-32
1933-34
1935-36
1937-38
d. Jan. 31, 1941
Ray E. Nelson Public Administrator 1939-42
1943-46
d. Mar. 16, 1962
William F. Olsen Public Administrator 1957-58
1959-62
1963-66
1967-70
1971-74
1975-78
d.
Barney McClue Public Administrator 1979-82
1983-86
1987-90
1991-94
d. Sept. 14, 2004
Scott O. Swanson Public Administrator 1995-98
1999-2002
2003-06
2007-10
2011-14
2015-18
C. James Smith Auditor 1915-16
1917-18
d. Jan. 31, 1941
Adeline C. Smith Auditor 1919 d. Feb. 12, 1933
William H. Webb Auditor 1919-20 d. 1929
Jacob E. Wamsley Clerk and Recorder 1893-94
1895-96
d. Aug. 7, 1897
Alfred C. Warner Clerk and Recorder 1897-98
1899-1900
1901-02
1903-04
1905-06
1907-08
E.C. Garrett Clerk and Recorder 1909-10
1911-12
1913-14
1915-16
1917-18
M.A. O'Neil Clerk and Recorder 1919-20
William H. Webb Clerk and Recorder 1921-22
1923-24
1925-26
1927-28
1929-30
George A. Carroll Clerk and Recorder 1931-32
1933-34
1935-36
1937-38
1939-42
1943-46?
d. Dec. 21, 1965
James E. Van Cleave Clerk and Recorder 1945-46?
1947-48
Clerk and Recorder 1949-50
Gordon E. Monkman Sr. Clerk and Recorder 1951-54
1955-58
1959-62
1963-66
d. 1978
May N. Baker Clerk and Recorder 1971-74
1975-78
d. Aug. 26, 1982
Loretta J. Young Clerk and Recorder 1979-82
1983-86
d. April 19, 2006
Helen Torgerson Clerk and Recorder 1987-90
Alice Pedersen Clerk and Recorder 1991-92
Joan F. Pierce Clerk and Recorder 1993-94
Shirley Hodgskiss (Jensen) Clerk and Recorder 1995-98
Stella Plachetka Clerk and Recorder 1999-2001
Diane G. (Warehime) Ameline Interim Clerk and Recorder 2002
Paula Jaconetty Clerk and Recorder 2003-06
2007-10
2011-14
2015-2018
J.H. Day Surveyor 1893
Arthur T. Goodspeed Surveyor 1894-95
Olaf C. Fjeld Surveyor 1896
1897-98
John W. Shields Surveyor 1899-1900
1903-04
1905-06
1907-08
Walter Mathews Surveyor 1901-02
George W. Weed Surveyor 1909-10
Colin N. Ward Surveyor 1911-12
1913-14
1915-16
John H. Barnett Surveyor 1917-18
Freeman Daley Surveyor 1919-3/26/20 resigned
Obert "Red" Peterson Surveyor 1921-22
1923-24
1925-26
1927-28
1929-30
1931-32
1933-34
1935-36
1937-38
1939-42
1943-46
d. May 1961
Carroll Maynard Surveyor 1947-50
1951-54
d. Aug. 1, 1996
Clerk and Recorder now has Surveyor's duties
John G.. Bair Supt. of Schools 1893-94 (appointed) d. Dec. 1, 1915
Effie A. Hardin Supt. of Schools 1895-96 d. Aug. 9, 1917
Florence Bean Penry Supt. of Schools 1897-98
Fannie E. Chenoweth Supt. of Schools 1899-1900
1901-02
1903-1904
Election contest decided 6-30-1904
d. July 1, 1944
Rebecca Acton Supt. of Schools 1905-06 Tie with Brown. in 1902. Election contest with Chenoweth
d. July 25, 1910
Nellie R. Brown Supt. of Schools 1907-08
1911-12
1913-14
1915-16
Tie with Acton.in 1902. Election contest with Chenoweth.
d. 1926
Fanny M. Anderson Supt. of Schools 1909-10
Grace M. Thompson Supt. of Schools 1917-18
Ruth Sweat Supt. of Schools 1919-20
Edythe Saylor Supt. of Schools 1921-22
1923-24
1925-26
d. Nov. 29, 1963
Anna E. Stafford Supt. of Schools 1927-28
1929-30
1931-32
Inez Eckford Supt. of Schools 1933-34
1935-36
1937-38
1939-40
1941-42*
d. May 9, 1942
Muriel Reiquam Supt. of Schools 10/42-42
1943-46
1947-50
1951-54
1955-58
1959-62
1963-66
1967-70
1971-74
d. Oct. 18, 1987
Norma F. Denny Supt. of Schools 1975-78
Wilma Jensen Supt. of Schools 1979-82
1983-86
1987-90
d. July 4, 2002
Gwyn M. Anderson Supt. of Schools 1991-94
1995-98
1999-2000
John Maloney Supt. of Schools 2000-02
2003-1/1/06 resigned
Diane Inbody Supt. of Schools 2/1/06-06
2007-10
2011-14
Cathy Sessions Supt of Schools 2015-18
Samuel F. Ralston, Jr. Assessor (appointed) 1893-94
William Hodgskiss Assessor 1895-96 d. 10-25-1929
D.A. Penry Assessor 1897-98
1899-1900
Thomas O. Larson Assessor 1900-1902
1903-04
d. 3-16-1958
J. C. McCuaig Assessor 1905-06
Ernest A. Savory Assessor 1907-08
1911-12
Cal Binford Assessor 1909-10 d. 1948
James S. Innes Assessor 1913-14 d. Aug. 19, 1923
John L. Lundgren Assessor 1915-16
1917-18
Otto W. Wagnild Assessor 1919-20
1929-30
1931-32
1933-34
1935-36
1937-38
1939-40
d. 1965
Jesse L. Gleason Assessor 1921-22
1923-24
1925-26
d. Feb. 10, 1983
Manley C. Crawford Assessor 1927-28
Gilbert Lee Assessor 1941-42
1943-44
d. Sept. 1978?
Helen Johnson Assessor 1945-46
James Dellwo Assessor 1947-50
1951-54
Fred E. Woodward Assessor 1955-1958 d. 5-3?-1982
Chester O. Baker Assessor 1959-62
1963-66
1967-70
1971-74
d. 11-?-1980
Dorothy A. Klotz Assessor 1975-78
1979-82
1983-86
1987-90
1991-94
Assessor is no longer an elected office.
Cicero L. Bristol Treasurer 1893-94
1895-96
Hardy F. England Treasurer 1897-98
1899-1900
d. Aug. 2, 1928
John C. "Jack" Gordon Treasurer 1901-02
1903-04
J.E. Webb Treasurer 1905-06
1907-08
Arthur C. Burbank Treasurer 1909-10
1911-12
d. June 29, 1945
Edward D. Forrest Treasurer 1913-14
1915-16
d. Nov. 4, 1956
Alfred B. Guthrie Sr. Treasurer 1917-18
1919-20
d. Sept. 1, 1954
A.C. Warner Treasurer 1921-22* d. Nov. 16, 1922
Oral G. Meadows Treasurer 1923-24
1929-30
1931-32
1937-38
1939-42
d. Feb. 1, 1963
Otto Wagnild Treasurer 1925-26
1927-28
d. Oct. 16, 1965
Charles Klockler Treasurer 1933-34* d. Feb. 22, 1933
Elmer C. Smith Treasurer 1935-36 d. 1970
A.E. Strom Treasurer 1943-44
Gordon E. Monkman Sr. Treasurer 1945-46
1947-48
d. 1978
Treasurer 1949-50
Loretta Anderson Treasurer 1951-54 d. April 19, 2006
Marie L. Stenson Treasurer 1959-62
1967-70
d. May 7, 1986
Lorraine L. Maynard Treasurer 1955-58
1963-66
d. May 1977
M. Connie Kuster Treasurer 1971-74
1975-78
1979-82
1983-86
1987-88
d. Nov. 24, 1990
Marie Martin Treasurer 1988
Diane G. (Warehime) Ameline Treasurer

+Assessor (in 1998 election)

1989-90
1991-94
1995-98
1999-2002
2003-06
2007-10
2011-14
2015-18
James Sulgrove Attorney 1893-1894
1895-96
1901-02
d. 1-2-1926
John E. Erickson Attorney 1897-98
1899-1900
1903-04
d. May 25, 1946
Served three terms as Montana Governor 1925-33
Phil I. Cole Attorney 1905-06
1907-08
d. Sept. 26, 1946
O.D. Gray Attorney 1909-10
D.W. Doyle Attorney 1911-12
1913-14
J.J. Greene Attorney 1915-16
Walter L. Verge Attorney 1917-18
George W. Magee Attorney 1919-20
1921-22
d. Jan. 1931
Stanley R. Foot Attorney 1923-24
George Coffey Jr. Attorney 1925-26
1927-28
d. Mar. 8, 1977
Bert I. Packer Attorney 1929-30
1931-32
1933-34
1939-40
1941-42
1943-44
1945-46
1947-48
d. 9-11-1962
Eugene L. Murphy Attorney 1935-26
1937-38
Leo H. Murphy Attorney 1949-50,
1953-54,
1955-56,
1957-58,
1959-60
d. 7-13-1995
Howard Heman Attorney 1951-52 d. Mar.20, 1984?
Robert L. Woodahl Attorney 1961-62
1963-66
1967-70
d. May 25, 2007
Charles M. Joslyn Attorney 1971-74
1975-78
Larry Juelfs Attorney 1979-1982
Russell R. Andrews Attorney 1983-86
1987-90
1991-94
1995-98
1999-2000
Joe Coble Attorney 2000
2001-02
2003-06
2007-10
2011-14
2015-18
Alfred B. Hamilton Sheriff (appointed) 1893-94 d. May 4, 1920
John Zimmerman Sheriff 1895-96
William D. Hagen Sheriff 1897-98
1899-1900
George C. Taylor Sheriff 1901-02
C. Wallace Taylor Sheriff 1903-1904
Kenneth McKenzie Sheriff 1905-06
1907-08
1909-10
1911-12
1913-14
d. Dec. 11, 1944
William Miller Sheriff 1915-16
1917-18
I.S. Martine Sheriff 1919-20
1921-22
William D. Reiquam Sheriff 1923-24 d. 1943
James L. Collins Sheriff 1925-26
1927-28
1929-30
1931-32
d. 9-1939
J.L. "Shell" Billings Sheriff 1933-34
1935-36
1937-38
1939-12/21/1939
Election contest 11/38 to 12/39

d. 10-28-1951

Albert O. Peterson Sheriff 12/21/1939-42
1943-46
1947-50
1951-54
1959-62
Election contest 11/38 to 12/39

d. Aug. 13, 1980

T.J. "Tom" Dellwo Sheriff 1955-58
d. July 7, 1968
Albert N. Becker Sheriff 1963-66
1967-70
1971-?
d. Feb. 16, 1985
Vora Earl Hollar Sheriff ?-1974* d. Sept. 21, 1974
John L. "Pete" Howard Sheriff 1975-78
1979-82
1983-86
1987-88 (resigned)
George O. Anderson Sheriff/Coroner 1988-90
1991-94
1995-98
1999-2002
2004-06
Keith Lloyd Van Setten Sheriff/Coroner 2007-10
2011-14
2015-18
Simeon H. Drake, M.D. Coroner (appointed) 1893-94 d. May 31, 1899
Jacob Schmidt Coroner 1895-96
1897-98
1899-1900
d. Mar. 1, 1907
William H. Titus Coroner 1901-02
William Dawes Acting Coroner 1902
1907
William H. Stearns Coroner 1903-04 (resigned 3-7-1904)
H.W. Powers Coroner 1905-06
1907-08
Charles H. Connor Coroner 1909-10
1911-12
1917-18
1919-20
1921-22
1923-24
1915-26
1927-28
1929-30
d. 1942
W.A. Hulbush Coroner 1913-14
1915-16
Chalres G. Roberts Coroner 1931-32
1933-34
1935-36
1937-38
to July 1939 resigned.
d. Mar. 19, 1964
George L. "Larry" Banks Coroner App'd July 1939-40
1941-42
1943-46
1947-50
1951-54
1955-58
1959-62
1963-66
d. Jan. 1, 1978 in Choteau
Lee E. Zwerneman Coroner 1967-70
1971-74
1975-78
1979-80
d. Oct. 19, 2002
Lee S. Richey Coroner 1981-82
Homer Gorder Coroner 1983-86
1987-1/89*
d. Jan. 9, 1989
Coroner now part of Sheriff duties
John Jackson Jr. Justice of the Peace for Choteau Twp 1893-12/95
M.D. Cooper JP Choteau Twp 1896-98
Henry Beaupre JP Choteau Twp 1895-96
1897-99
d. Feb. 9, 1934
Charles W. Cooper JP Choteau Twp 1901-02
Charles Parker JP Choteau Twp 1901-02
John E. DeHaas JP Choteau Twp 1903-04
1905-06
1907-08
1909-10
1911-12
1913-14
1915-16
1917-18
1923-24
1935-26
1927-28
Nat Collins JP Choteau Twp 1903-04 d. Dec. 1911
Harry Haymes JP Choteau Twp 1905-06
Severt I. Syse JP Choteau Twp 1907-08
1909-3/09
J. Peterson JP Choteau Twp 1909-10
J.I. Cain JP Choteau Twp 1917-18
Charles H. Ferris JP Choteau Twp 1923-24
1925-26
1927-28
1929-30
1935-36
John G. Jackson JP Choteau Twp 1929-30
1935-36
1937-38
1939-40
1941-42
1943-44
1945-46
d. June 6, 1953
B.G. Trescott JP Choteau Twp 1937-38 d. May 1944
R. A. "Gus" Clearman JP Choteau Twp 1941-42
1943-44
1945-46
d.
O.M. Gaare JP Choteau Twp 1941-42
P.J. Anslinger JP Choteau Twp 1941-42
James Sulgrove JP Choteau Twp 1949-50
1951-52?
1953-54?
1955-56
1959-60
d. Aug. 25, 1992
Horace D. Baskett JP 1949-50? d. April 25, 1959
JP 1947-49
William G. Irwin JP 1955-56
1959-60
d. May 29, 1979
Sterling DePratu JP 1957-58
1959-60
1971-72
1973-74*
d. Sept. 27, 1974
Barbara J. Anderson Phillips JP 1975-78
1979-82
John Albrecht JP 1983-86
1987-88 (resigned)
John L. “Pete” Howard JP 1988-90 (app'td)
1991-1994
1995-98
1999-2002
2003-06
2007-10
2011-14
Wes Myhre JP 2015-18
Wm. Stonehouse JP Bynum twp 4-15-21 to
Peter P. Swanson JP Bynum twp 4-15-21 to
John S. Lane Constable Choteau Twp 1895-96
James Lemon Constable Choteau Twp 1897-98
Albert Swanbeck Constable Choteau Twp 1929-30
J. Martin Rose Constable Choteau Twp 1945-46? d. Sept. 8, 1980
Chas A. Ferris JP Choteau Twp 4-15-21 to
T.A. Cornett JP Pendroy Twp 1945-46
W.F. Aldrich JP Collins Twp 1919
J.L. Billings JP Collins Twp 1919
--Sweat JP Collins Twp 1927-28
Ira E. Thompson JP Collins Twp 4-15-21 to
George W. Magee JP Dupuyer Twp 1893-96
1897-98
11/1900-?
Frank H. Federhen JP Dupuyer Twp 1896
1899-11/1900
1907-08
1909-10
1911-12
1914
R.S. Brown JP Dupuyer Twp 1897-98
George Adlam JP Dupuyer Twp 1898
Thomas E. Williamson JP Dupuyer Twp 1901-02
Thomas W. Lett JP Dupuyer Twp 1903-04
Ben Short JP Dupuyer Twp 1903-04
E.D. Jones JP Dupuyer Twp 1907-08
1909-10
Charles N. Thomas JP Dupuyer Twp 1909-10
1911-12
1914
George W. Davis JP Dupuyer Twp 1909
John W. Shields JP Dupuyer Twp 11909-10
1911-12
1914
James Logan Constable Dupuyer Twp 1895-96
Fred Dean Constable Dupuyer Twp 1897-98
William Cox Constable Dupuyer Twp 1901-02
Charles Thomas Constable Dupuyer Twp 1903
A.W. Blaine JP Fairfield Twp 4-15-21 to
Frank Hughes JP Marias Twp 1895-96
William Dawes JP Marias Twp 1896-97
1899-1900
1901-02
1903-04
1907-08
Patrick Buckley JP Marias Twp 1897
James M. Wilcox JP Marias Twp 1899-1900
1901-02
Samuel Gurde or William W. Parrott JP Marias Twp 1903-04
H.F. Guth JP Marias Twp 1907-08
1909-10
James Martin Constable Marias Twp 1895
Henry F. Stoltenberg Constable Marias Twp 1896
1897-98
1901-02
Henry Hilger Special Constable Marias Twp 1899
Charles E. Davis Constable Marias Twp 1901-02
William O'Brien Constable Marias Twp 1903-04
W.P. Andrews JP Power Twp 4-15-21 to
Marion Gleason JP St. Mary Twp 1901-02
Thomas Cowan JP St. Mary Twp 1901-02
George Flower and or Parley Stark and or Edward A. Mathews JP St. Mary Twp 1903-04
Henry W. Main JP St. Mary Twp 1905-06
James M. Harris JP St. Mary Twp 1905-06
--Dawson JP St. Mary Twp 1907-08
Henry R. Norris Constable St. Mary Twp 1901-02
Abner H. Furman Constable St. Mary Twp 1901-02
Chester Foss and or M.D. Cassidy and or William E. Jeffrey Constable St. Mary Twp 1903-04
W.D. Cassidy Constable St. Mary Twp 1905-06
William Laney Constable St. Mary Twp 1905-06
O.A. Cowley JP Cut Bank Twp 1907
C.A. Smith JP Valier Twp 1911
1915-16
Harry P. Harrington JP Valier Twp 1918-19
L.G. Miltz Constable Conrad Twp 1919
Andy T. Wellander JP Unknown Twp 1911-
Daniel M. Egan JP Unknown Twp 1911-
E.L. Marriott JP Unknown Twp 1911-12
1914
1918
J.J. Daley JP Unknown Twp 1918
C.B. Jackson JP Unknown Twp 1918
John Zimmerman JP Unknown Twp 1918
F.E. VanDemark JP Unknown Twp 1918
Alex McLoughrey JP Unknown Twp 1918
B.J. Mathews JP Unknown Twp 1918
John A. Sweat JP Unknown Twp 1918
Dave. E. Williams Constable Unknown Twp 1914
Dexter W. Bunday JP Power Township 1914 d. March 17, 1916

*Died in Office

If you have any comments about these pages, send them to Nancy Thornton   Thanks!

Teton County Home Page

Last Updated   6/26/18

Copyright 2001-present  Nancy Thornton  All Rights Reserved